Ludzie nie mają pojęcia o programach wyborczych, kierują się przekonaniami, uprzedzeniami, memami, cechami liderów. I pewno słusznie, bo od strategii i programu ważniejszy jest dobór właściwych osób, bo inteligentna drużyna wypracuje dobrą strategię. PO kona, tak jak kiedyś UW, przyszłość polskiej polityki leży w rękach PiS i ruchu Kukiza. Czy oba ugrupowania porozumieją się w interesie Polski, czy rak z  Magdalenki będzie ciągle niszczył polską politykę?

Mam nadzieję, że niezależnie od frekwencji referendum w sprawie JOW w dniu 6 września, koalicja PiS i ruchu Kukiza (KuPiS?) utworzy jesienią dobry rząd dla Polski.  Współpracowałem z prof. Glińskim i współtworzyłem z Kukizem Zespół Ekspertów Niezależnych (ZEN). Wiem, że obie strony mogą się porozumieć  dla dobra Polski. W czasach gdy stare podziały na tych co byli bici przez ZOMO i tych którzy stali razem z ZOMO na dobre znikną z polskiej sceny politycznej, można i trzeba wypracować wspólne wartości i wspólną wizję. O takich wartościach od lat mówi się na konferencji Polska Wielki Projekt, na tej bazie można i trzeba zbudować nową koalicję ludzi mądrych.

Na stałe mieszkam w Kazachstanie, gdzie jestem rektorem największej uczelni ekonomicznej, ale na krótko byłem w Polsce. Wyczuwa się dużo dobrej energii,  widać wolę działania i silnie rozbudzone nadzieje na pozytywne zmiany w Polsce. Trzeba tę pozytywną energię dobrze wykorzystać!