Live-streaming dzisiejszej konferencji będzie dostępny w oknie powyżej!!!

Dzisiaj w Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się mój artykuł analizujący długoterminowe konsekwencje konfliktu na Krymie dla Polski, niektóre z nich są dla nas zagrożeniem, niektóre stanowią szansę, którą możemy, ale nie musimy wykorzystać.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula, w której studiuje ponad 1300 studentów zagranicznych z 40 krajów świata, w tym liczne grupy studentów z Ukrainy, Rosji, Turcji i krajów Azji Centralnej, zaprasza w dniu 6 marca br. dyskusję panelową n.t. Jak pokojowo rozwiązać konflikt na Krymie. Panel odbędzie się w siedzibie uczelni, ul Stokłosy 3, o godzinie 16:30 w auli 7. Wstęp wolny.

W spotkaniu udział wezmą:

  • prof. Jerzy Maria Nowak – wiceprzewodniczący Rady Wykonawczej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego,
  • prof. Stanisław Ciosek – były ambasador w Rosji,
  • prof. Longin Pastusiak –  senator i marszałek Senatu V kadencji.
  • Przewodniczył mu będzie prof. Krzysztof Rybiński, rektor uczelni oraz gospodarz niniejszego bloga.

Dyskusję pt. „Peaceful Resolution of Crimean Crisis: Perspectives, Contributions and Challenges” organizuje Koło Międzynarodowe zrzeszające studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula.  Dyskusja odbędzie się w języku angielskim.

Podczas spotkania będziemy starali się przeanalizować przyczyny kryzysu, zarysować dalsze możliwe scenariusze oraz konsekwencje. Wspólnie z obecnymi na sali studentami z Rosji, Ukrainy i z innych krajów będziemy także dyskutować o tym co należy zrobić, żeby pokojowo zakończyć kryzys i doprowadzić do trwałej stabilizacji w regionie.