Wczoraj w Akademii Biznesu i Finansów Vistula odbył się finał konkursu Akademii Młodego Przedsiębiorcy,  w którym uczestniczyło 20 szkół (licea i gimnazja) z całej Polski, w sumie 500 uczniów i 100 zespołów projektowych.

Pierwsze miejsce i nagrodę 10,000 złotych od fundatora konkursu (bank BZ WBK) otrzymał zespół Graniteria ze Strzegomia, który uruchomił produkcję pięknej biżuterii z granitu, bo Strzegom jest granitowym sercem Polski. Jury, składające się z młodych przedsiębiorców przewiduje, że zespół może osiągną sukces komercyjny w Polsce i za granicą. Pozostali laureaci też zrealizowali bardzo obiecujące projekty, które mogą prowadzić do sukcesów biznesowych. A wszyscy uczniowie zdobyli bardzo cenne doświadczenia i wiedzę, które pomogą w przyszłej karierze zawodowej.

Relacja z finału konkursu znajduje się tutaj. A tutaj można posłuchać relacji z wydarzenia w Polskim Radio w porannych rozmaitościach  (link licealiści zakładają firmy). Gratuluję wszystkim laureatom i finalistom konkursu.