Na Akademii Vistula w zeszłym tygodniu został zorganizowany International Week, podczas którego gościliśmy wykładowców z wielu krajów. Na filmie mówią o tym czy im się podobało w Polsce. A od 1:45 pojawia się ciekawa ocena warszawskiego metra. Naprawdę warto :-)

Dzisiaj ukazał się mój tekst w dodatku Rzeczpospolitej Dobra firma, pt. Infrastruktura kluczowa dla rozwoju. Poniżej fragment:

“Mamy kult infrastruktury. Mówimy infrastruktura, a w domyśle autostrady budowane za pieniądze unijne. Gdy widzimy autostradę, to myślimy, o to jest infrastruktura. I jesteśmy dumni, że mamy takie piękne drogi. Za które zapłacili podatnicy niemieccy, francuscy, włoscy i brytyjscy. A tymczasem od tej wielkiej infrastruktury, z asfaltu i betonu ważniejsza jest inna infrastruktura, kluczowa dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Przekonały się o tym kraje Południa Europy, które przystroiły swoją ziemię czteropasmowymi wstążkami, które ubrały srebrzysty kaganiec nowiutkich torów, po których mkną Pendolina. Ale zaniedbały budowę tej drugiej infrastruktury, przez co pogrążyły się w koszmarnym kryzysie, który cofnął te kraje o dwie dekady w rozwoju.”