Pół roku temu zespół znakomitych specjalistów z dziedziny innowacji, którego prace miałem przyjemność koordynować opublikował raport o innowacyjności polskiej gospodarki. Pokazaliśmy, że Polska traci dystans do innych krajów Unii Europejskiej pomimo olbrzymich wydatków na innowacyjność, które powinny pomagać. Pokazaliśmy dlaczego model wspierania innowacyjności w Polsce jest patologiczny. Wyniki były prezentowane na Kongresie w czerwcu, w obecności 500 osób z biznesu i nauki, oraz kilkunastu ministrów i prezydenta. Potem wyniki były prezentowane w Sejmie, na Komisji ds. Innowacyjności. I co. I nic. Zostało po staremu.

A wczoraj Komisja Europejska opublikowała raport o innowacyjności krajów Unii Europejskiej, który pokazuje, że Polska traci dystans i jest 5-ta od końca, wkrótce przegoni nas Rumunia, gdzie innowacyjność rośnie ponad dwukrotnie szybciej niż w Polsce.

Najwyższy czas się obudzić!!! Powtórzę jeszcze raz tezę z naszego raportu: sposób wydawania pieniędzy publicznych na innowacje w Polsce SZKODZI INNOWACYJNOŚCI.