Dzisiaj ukazał się wywiad ze mną w Polska The Times, w którym pokazuję, dlaczego szczyt unijny niczego nie rozwiązał i może doprowadzić do potężnego kryzysu.

Ukazał się też mój felieton w Rzeczpospolitej pt. Dłużnik na haju.

UWAGA!!! Oprocentowanie włoskich obligacji 10-letnich po przejściowym spadku wczoraj do 5,70%, wzrosło dzisiaj do 5,91%. To jest kluczowy parametr stabilności strefy euro, jeżeli pomimo interwencji ECB przekroczy 6%, będzie to zapowiedź nadchodzącego krachu na giełdach i recesji w Europie. Zatem warto obserwować, link jest tutaj.

UWAGA !!! !!! Minister Rostowski powiedział publicznie, że chciałby aby minister Fedak została w rządzie. Ta wypowiedź sugeruje, że w nieodległej przyszłości szykuje się kolejna faza demontażu obecnego systemu emerytalnego. Spodziewam się całkowitej likwidacji składki do OFE lub wariantu węgierskiego, czyli przejęcia aktywów OFE przez budżet. Argumentacja będzie następująca: budżetu nie stać na tak drogi system emerytalny w czasach kryzysu. Składka na początek zostanie zawieszona na kilka lat, i tak już zostanie.

Naród wybrał i naród poniesie tego konsekwencje. Proponuję traktować składkę ZUS jako podatek, który być może daje tytuł do jakiś wypłat w przyszłości, ale nie na pewno, i nie w obiecanej wysokości.