Dzisiaj, jak co piątek, ukazał się mój tekst w Rzeczpospolitej, nosi tytuł W poszukiwaniu Grincha. W całości dostępny tylko w wersji papierowej lub odpłatnie.

Dzisiaj (piątek) tuż po  9:00 będę miał wywiad w radio WNET.

Jutro (sobota) o 12:00 mam wykład inauguracyjny na Uniwersytecie Dzieci na kierunku Mistrz i Uczeń. Wykład nosi tytuł “Jak będą wyglądały gospodarka i finanse w 2020 roku?” . W tracie wykładu rozwiążemy też problemy związane z dziurą budżetową, poprosiłem dzieci o:

“Moi młodzi studenci! 
W kryzysie wzrost gospodarczy często spada, maleją dochody budżetowe z podatków, a rosną wydatki, na przykład na zasiłki dla bezrobotnych, których wtedy przybywa.
Dorośli mają wtedy problem, bo pojawia się potężna dziura budżetowa (wiele wydatków, mało dochodów). Wyobraźcie sobie, że każdy z Was jest ministrem finansów przyszłości, w 2020 roku. Co zrobicie, ale konkretnie, bez ogólników i lania wody, żeby zmniejszyć dziurę budżetową? Karteczki z pomysłami można będzie wrzucać do pojemnika w czasie wykładu, kilka osób będzie mogło też przedstawić swoje pomysły na wykładzie. Najciekawsze pomysły opublikuję w artykule w ogólnopolskiej gazecie, podając nazwiska autorów.”

A ponieważ dzieci są bardzo kreatywne, z pewnością poradzimy sobie z deficytem w mgnieniu oka.

W środę zostałem multi-miliarderembilionerem. Podczas spotkania mojego sztabu wyborczego w knajpce na Ząbkowskiej podeszły do mnie dwie nieznajome osoby i powiedziały że mają dla mnie prezent. Dostałem banknot o nominale 100 bilionów dolarów … Zimbabwe.  To był super prezent, pokażę dzieciom na wykładzie do czego prowadzi nieodpowiedzialna polityka gospodarcza. Poniżej skan (niestety czarno-biały bo skaner mi nawalił, nie wytrzymał nominału?).

100mld