Jutro rano nagrywamy spot wyborczy który będzie prezentowany w TVP Warszawa siedmiokrotnie. O 10:15 otwieram konferencję międzynarodową na Uczelni Vistula, organizowaną wspólnie z Instytutem Allerhanda. Tematem konferencji jest Odpowiedzialna partycypacja pracownicza.

O 11:00 rozpoczyna się debata partii politycznych organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą na ul. Trębackiej 4, będę w tej debacie  reprezentował ruch Obywatele do Senatu. W debacie wszystkie partie obiecały obniżenie i uproszczenie podatków, będziemy w Senacie sprawdzali czy tak się stanie.

O 15:00 będę w Polsat News komentując sytuację na rynkach finansowych, w tym operację TWIST prowadzoną przez Rezerwę Federalną. Dla ciekawych tutaj jest krótki artykuł po angielsku o podobnej operacji TWIST przeprowadzonej w 1961 roku, wtedy się nie udało, jak napisał B.Beckhart “długoterminowe stopy procentowe nie mogą być znacząco obniżone przez sztuczki banku centralnego”.

O 22:30 będę na żywo w TVN CNBC, oczywiście na temat sytuacji na rynkach finansowych.

W piątek o 8:30 będę w radio PIN, o 11:00 OdS organizuje konferencję prasową, o 12:15 nagrywam na Myśliwieckiej spot radiowy a o 13:00 nagrywam w TV Bankier rozmowę. O 20:00 w piątek przez godzinę będę w Polskim Radio 24, internetowej audycji polskiego radia, na żywo.

W najbliższych dniach (tygodniach???) ukażą się dwie publikacje z moim udziałem: zapis debaty na temat edukacji w piśmie Edukacja i dialog, oraz artykuł pokazujący w jaki sposób oligarchia finansowa w USA niszczy demokrację, który ukaże się w piśmie Fundacji Republikańskiej Rzeczy wspólne.  W piątek będzie też kolejny felieton w Rzeczpospolitej, w którym przedstawiam rady dzieci dla ministra finansów, jak zasypać dziurę budżetową.

W międzyczasie prowadzę dwa duże projekty badawcze, jeden związany z innowacyjnością (na ukończeniu), drugi analizujący proces tworzenia prawa w Polsce (rozpoczynamy).