Właśnie PKW formalnie zarejestrowała moją kandydaturę, potwierdzenie jest tutaj.

Chodziłem do podstawówki na Szaserów, do liceum 47 “Wyspiana” na Międzyborskiej, na warszawskiej Pradze Południe. Mieszkałem po obu stronach ronda Wiatraczna, na Osowskiej i Igańskiej, a teraz jestem zameldowany na Nizinnej, tuż koło parku w którym przez wiele lat biegałem i ćwiczyłem z kolegami karate. Zresztą przez jakiś czas byłem prezesem klubu karate który mieścił się w mojej podstawówce. W stanie wojennym mama wysyłała mnie o piątej rano w kolejkę do sklepu na Wspólnej drodze, otwierali o szóstej i pieczywa starczało dla pierwszych kilkudziesięciu osób w kolejce. Był tam też klub osiedlowy Helios, który dobrze pamiętam, bo kiedyś wróciłem do domu z dyskoteki w tym klubie  kilka godzin później niż się umówiłem z tatą i dostałem niezłe lanie, paskiem na tyłek. Często też jeździłem na Różycki albo na Szembeka kupić różne rzeczy, bo w sklepach niewiele było.

Piszę o tym dlatego, że pracujemy w sztabie nad hasłem wyborczym, w którym pokażemy moje praskie korzenie. Padają różne pomysły: “Facet z Pragi”, “Chłopak z Grochowa”, “Z Pragi dla Pragi”. Mam prośbę o podesłanie dobrych pomysłów na bloga w formie komentarza, autor wygrywającego hasła otrzyma nagrodę, jak będzie chciał. Jako nagrodę proponuję zdjęcie “uścisk ręki” z (mam nadzieję) przyszłym senatorem, które umieścimy na mojej oficjalnej stronie internetowej, która rusza w przyszłym tygodniu.

Hasło powinno być takie, żeby był odzew, w postaci silnego poparcia na Pradze Północ i Południe, Targówku, w Rembertowie i Wesołej.

Dzisiaj o 20:00 będę w TVN CNBC w podsumowaniu tygodnia. Tutaj jest link do mojego wywiadu w Polska The Times, pod tytułem Zamiast przyjaznego państwa mamy nieprzyjazne draństwo. W wywiadzie pokazuję zarys programu gospodarczego.