W dzisiejszej Rzeczpospolitej {dodatek EKO+} został opublikowany mój tekst pt. Zabawa w chowanego. Poniżej krótki fragment:

“Ustawodawcy tworząc zapisy ostrożnościowe o długu publicznym zakładali, że rząd i parlament będzie podejmował działania ograniczające deficyt budżetowy gdy dług będzie przekraczał progi ostrożnościowe. A tymczasem Jacek Rostowski przy wsparciu kolegów z partii w rządzie i w parlamencie dokonuje operacji księgowych, które ukrywają dług publiczny w olbrzymiej skali, przekraczającej 300 mld złotych w najbliższej dekadzie. Przypomnijmy, że dzisiaj na liczniku Leszka Balcerowicza jest kwota przekraczająca 760mld złotych. Jacek Rostowski planuje ukryć dług publiczny przed obywatelami na kwotę równą  prawie połowie dziś istniejącego długu, jeżeli pominiemy wartość pieniądza w czasie. Operacji kreatywnego budżetowania na taką skalę w relacji dochodu narodowego nie przeprowadzał jeszcze nigdy żaden kraj, Grecja przy tym to pikuś. Proponuję zgłosić Jacka Rostowskiego do księgi rekordów Guinnessa, dostanie kolejną nagrodę, a my będziemy spłacali te długi przed pokolenia.”

A ponadto:

Raduje się ekonomista, bo mamy trzy czterysta.

Na stronie pozwij-rzad.pl pozew poparło już prawie 3400 osób. Proszę o przekazanie informacji o pozwie znajomym, ochrońmy nasze emerytury.