W imieniu Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie i w imieniu Instytutu Sobieskiego zapraszam na konferencję naukową “Dekada Gierka – wnioski dla obecnego okresu modernizacji Polski”. Konferencja odbędzie się w siedzibie uczelni na ulicy Stokłosy 3, dwieście metrów od stacji metra Stokłosy, 26-go stycznia, początek o 9:30.

Zaproszenie i program konferencji jest tutaj. Wstęp wolny. Proszę tylko o potwierdzenie obecności wysyłając maila na adres magdalena.ugorska@wsei.pl lub kanclerz@wsei.pl.

Osoby które nie mogą dotrzeć na panel otwierający konferencję, będą mogli obejrzeć to na żywo w oknie poniżej.

Konferencja zapowiada się bardzo ciekawie. Rozpoczniemy panelem, w którym wystąpią kluczowi architekci reform dekady Gierka, którzy podzielą się z nami doświadczeniami tamtego okresu i wskażą jakie wnioski wypływają z nich dla obecnego okresu modernizacji i zadłużania Polski. Potem będzie dziewięć referatów analizujących różne aspekty tamtej dekady. Planujemy publikację pokonferencyjną wraz z zapisem dyskusji.

Zapraszam do udziału. Tutaj Newsweek pisze o konferencji.

W piątkowym dodatku Eko+ Rzecpospolitej ukazał się mój artykuł pt. Lekcje z katastrofy. Niestety dostęp jest płatny (taka polityka redakcji). W artykule pokazuję jakie analogie emożna wyciągnąć między sposobem fukcjonowania państwa (który doprowadził do katastrofy) a sposobem prowadzenia polityki gospodarczej w Polsce. Ekonomiści od jakiegoś czasu nawołują: Pull up! Terrain ahead!

Tutaj jest mój artykuł z Dziennika o nadchodzących problemach w strefie euro.