Dziękuję wszystkim osobom oglądającym debatę ekonomiczną w internecie, liczba uczestników przekroczyła 10,000, a pytań było tyle, że moderator się nie wyrabiał.

W Forbes ukazał się mój artykuł, w którym wyjaśniam, dlaczego premier Tusk przeszedł na ciemną stronę mocy i stał się Imperatorem, który wkrótce doprowadzi do końca Republiki. Nieliczni rycerze Jedi są w odwrocie.

Chciałem też poruszyć temat nałaźliwych reklam. Od jakiegoś czasu w serwisach internetowych są reklamy na dole ekranu, które bardzo trudno wyłączyć bo pole zamknij pojawia się po dłuższej ekwilibrystyce, a po kliknięciu odjeżdżają w prawą stronę. Nie znalazłem takich reklam na serwisach zagranicznych, więc jest to chyba nasz polski wynalazek. Jest to wyjątkowo nałaźliwe i zniechęca do korzystania ze stron internetowych.  Uważam, że Urząd Komunikacji Elektronicznej powinien otrzymać nowe uprawnienia i zabraniać tego typu nałaźliwych reklam.

W tym kontekście jestem ciekaw uwag czytelników bloga do ostatniego bardzo ciekawego raportu o łańcuchu wartości w internecie który opublikowało UKE. Jaka jest rola regulatora w internecie?