Janosik zabierał bogatym, część dawał biednym, a część przepijał i przeżerał z koleżkami. Dyskutowana dzisiaj przez KSRM propozycja duetu Fedak/Rostowski, która demoluje system emerytalny w Polsce jest nowym typem Janosika. Zabierają obecnemu pokoleniu 30-40latków i ich dzieciom, zmniejszając ich przyszłe emerytury, żeby zachować przywileje obecnych emerytów (np. mundurowych) i tych co odchodzą wcześnie na emeryturę.  Oraz żeby przejeść i przepić resztę, czyli zasypać część dziury budżetowej, bo nie są w stanie ograniczyć wydatków sektora finansów publicznych, a przypomnijmy, że w minionych pięciu latach zatrudnienie w administracji publicznej wszystkich szczebli wzrosło o 100 tysiecy urzędników, co kosztuje rocznie 5 mld złotych, czyli tyle co daje podwyżka VAT.

Wczoraj podnieśli podatki, żeby zapłacić armii nowych urzędników. Dzisiaj zabierają emerytury nam i naszym dzieciom, żeby utrzymać obecne przywileje, żeby uprzywilejowani na nich głosowali. Co będzie jutro?

Mam nadzieję że propozycja zmian ustawy przygotowana przez minister Fedak i popierana przez ministra Rostowskiego upadnie. Jeżeli ktoś chce się zapoznać z moją ekspertyzą w tej sprawie, to link jest tutaj.